< o mnie />

układ

W 2018 roku ukończyłem z wyróżnieniem kierunek Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH, otrzymująć tytuł naukowy magistra inżyniera.

Od zawsze interesowały mnie zasady działania różnych urządzeń (tych bardziej i mniej skomplikowanych), dlatego od dziecka czułem wielki pociąg do tworzenia różnych maszyn, urządzeń i programów.

Moim pierwszym poważnym kontaktem z technologią była nauka programowania w C++ na komputery, którą rozpocząłem w 2003 roku. Rok później rozpoczęła się moja przygoda z mikrokontrolerami i elektroniką cyfrową. Początkowo były to układy Atmel 8051, ale bardzo szybko przestawiłem się na rodzinę AVR, która daje o wiele większe możliwości niż 8051.

Obecnie większość projektów realizuję w oparciu o układy z rdzeniami ARM, w szczególności rodzinę STM32. W razie potrzeby stosuję także inne układy.

Prywatnie, oprócz wymienionych wcześniej zajęć, interesuję się chemią i fotografią, a także grywam w snookera, lubię także czytać książki podróżnicze. Moją pasją jest też lotnictwo. Grywam na fortepianie i organach piszczałkowych.